Bieg 80-lecia

Wieczorny bieg po pasie startowym

Wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji. Pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.


Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z Partnerami honorowymi Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to pierwszy taki bieg w naszym mieście. 

14 kwietnia 2018 r. 300 biegaczy z całej Polski, ale też Słowacji, czy odległego Chile będzie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką miasta.

 

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. Na mecie biegacze otrzymają unikalny pamiątkowy medal, który będzie im przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.

Zapraszamy również kibiców, nie codziennie bramy lotniska są otwarte dla tak szerokiej publiczności. To jedna z nielicznych okazji by przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca na lotnisku. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, warto więc być z nami 14 kwietnia br.

 

Informacje dla zawodników i kibiców:

- parkingi zlokalizowane będą przed bramą wjazdową na lotnisko na okolicznych parkingach, obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na teren lotniska

- uczestnicy i kibice mogą poruszać się tylko po wyznaczonej strefie

- start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów

- biuro zawodów będzie otwarte w godz. 17:00-19:00

- uczestnicy biegu przy odbiorze pakietów startowych proszeni są o potwierdzenie swojej tożsamości, prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste

- pakiety startowe nie będą wydawane osobom trzecim

- ze względu na osiągnięty limit uczestników, w biurze zawodów nie będzie możliwości zapisania się na bieg

- biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego 
słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego

- ponieważ bieg odbywa się po pasie startowym, prosimy uczestników o nie biegnięcie z butelkami, bidonami i innymi przedmiotami, które mogłyby zostać zgubione czy zostawione na pasie startowym

Zapraszamy, przeżyjmy to święto wspólnie.

 

 

 

Organizacja

 

Do dyspozycji mediów będzie taras widokowy na wieży kontroli lotów mieleckiego lotniska

 

17:00-19:00 Biuro zawodów

19:00 Start

19:20 Pierwsi zawodnicy na mecie

19:45 zamknięcie trasy

20:00 dekoracja (36 statuetek)

20:15 losowanie nagrody specjalnej

20:30 zakończenie

 

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone