Aktualności

Nowoczesność i bezpieczeństwo – Air Fair Bygdoszcz 2015

09-06-2015

W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 odbyła się wystawa Air Fair Bydgoszcz. Tegoroczną 9. edycję  targów zorganizowano pod hasłem "Nowoczesność i bezpieczeństwo".

 

W Bydgoszczy swoje technologie i sprzęt zaprezentowało 114 wystawców, w tym Polskie Zakłady Lotnicze. Na swoim stoisku firmowym promowaliśmy wytwarzane w mieleckich zakładach produkty, a w szczególności samolot M28 Bryza. Uwagę zwiedzających przyciągał model samolotu wykonany w skali 1:20 wyeksponowany na stoisku. Podczas pierwszego dnia targowego, poświęconego tematyce biznesowej, stoisko PZL Mielec odwiedzili m.in. gen. Lech Majewski oraz przedstawiciele Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Straży Granicznej.

 

Air Fair Bydgoszcz to wyjątkowa w skali kraju wystawa lotnicza, która przyciąga branżowych potentatów, ośrodki i instytucje badawcze, wyższe uczelnie oraz tysiące miłośników lotnictwa z Polski i świata. Targi stwarzają możliwość zapoznania się z najnowszą technologią, ułatwiają wymianę doświadczeń pomiędzy producentami i użytkownikami samolotów i sprzętu lotniczego, zarówno wojskowego, jak i cywilnego. Tegorocznej edycji imprezy towarzyszyło sympozjum poświęcone nowoczesności i bezpieczeństwu w lotnictwie.

 

Wśród gości, którzy odwiedzili wystawę znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, posłowie oraz władze samorządowe.

 

Tradycyjnie w sobotę bramy WZL nr 2 zostały otwarte dla mieszkańców Bydgoszczy i regionu.

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone