Aktualności

Dwa śmigłowce Black Hawk dla polskiej Policji

08-06-2018

Polska policja już wkrótce będzie używać śmigłowców wyprodukowanych w PZL Mielec. 30 maja br. w siedzibie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu podpisano umowę na zakup dwóch śmigłowców S-70i Black Hawk.

Kontrakt podpisali Jarosław Szymczyk, komendant główny policji i Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. Śmigłowce trafią do polskiej policji do końca tego roku.

W uroczystości udział wziął Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, a także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, starosta mielecki Zbigniew Tymuła, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz inni politycy regionalni i samorządowi.


Joachim Brudziński w swoim przemówieniu podkreślił, że zakup maszyn wpisuje się w szeroki program modernizacji służb mundurowych. Dodał, że dzięki podpisaniu kontraktu policja zostanie wyposażona w znakomity sprzęt. – Sprzęt, o którym możemy powiedzieć, że da instrumenty polskiej policji do tego, żeby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo Polaków – stwierdził. Z kolei Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk powiedział, że to pierwszy tego typu zakup w historii polskiej policji. – Zakupiony dziś sprzęt będzie służył przede wszystkim funkcjonariuszom Biura Operacji Antyterrorystycznych – dodał. Mieleckie maszyny będą wykorzystywane do zadań desantowo-transportowych.

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone