Aktualności

PZL Mielec dostarczyły sześć śmigłowców Black Hawk do filipińskich Sił Powietrznych

18-12-2020

 

Mieleckie śmigłowce S-70i weszły do służby na Filipinach

 

PZL Mielec, należące do Lockheed Martin Corporation, dostarczyły sześć śmigłowców S-70i Black Hawk do filipińskich Sił Powietrznych. To pierwszy etap dostaw wynikający z kontraktu, a kolejnych dziesięć sztuk, zostanie dostarczonych w 2021 roku. Śmigłowce, będą służyć do wykonywania szeregu wojskowych, jak i humanitarnych misji.

 

10 grudnia br., śmigłowce Black Hawk zostały wprowadzone do służby, w trakcie oficjalnej uroczystości, której przewodniczył filipiński sekretarz obrony narodowej Delfin Lorenzana. Wśród uczestników ceremonii, obecny był również chargé d'affaires Rzeczpospolitej Polskiej na Filipinach Jarosław Szczepankiewicz.  

 

„Jestem przekonany, że śmigłowce Black Hawk sprawdzą się w służbie filipińskich Sił Zbrojnych i zapewnią bezpieczeństwo całemu personelowi lotniczemu w nadchodzących dziesięcioleciach. Z radością oczekujemy 2021 roku, kiedy to PZL Mielec wraz z firmą Sikorsky, dostarczą kolejnych dziesięć, zakontraktowanych śmigłowców” - powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

 

Kontrakt, który wynika z Ustawy o Modernizacji Sił Zbrojnych Filipin, został podpisany w kwietniu 2019 roku i obejmuje dostarczenie 16 śmigłowców S-70i Black Hawk w wersji bojowo-wielozadaniowej.

 

Filipiński kontrakt jest dotychczas największym zamówieniem na śmigłowce, jakie otrzymały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Od 2011 roku, firma  wyprodukowała i dostarczyła w sumie 70 śmigłowców Black Hawk, a Filipiny stały dziewiątym krajem, w którym służą mieleckie śmigłowce.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone