Aktualności

Dzień Otwarty PZL Mielec i piknik jubileuszowy - informacje logistyczne

09-08-2013

W sobotę 17 sierpnia odbędą się główne obchody przypadającej na ten rok 75. rocznicy powstania przemysłu lotniczego w Mielcu. Organizatorzy obchodów przewidzieli sporo atrakcji dla wszystkich miłośników lotnictwa i awiacji. W tym dniu Polskie Zakłady Lotnicze po raz kolejny otworzą swoje bramy dla zwiedzających, w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego.

 

Dzień otarty już od 8 rano

Dzień Otwarty to niepowtarzalna okazja dla mieszkańców miasta i regionu, by obejrzeć zamknięty na co dzień dla tak szerokiej publiczności zakład. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, organizatorzy wydłużyli czas zwiedzania i otworzą bramę zakładu już o 8 rano. Warto przyjść w godzinach porannych, aby skrócić czas oczekiwania na wejście. Teren firmy będzie dostępny do godz. 13. Do zwiedzania udostępnione będą wystawa statyczna historycznych samolotów oraz dwie hale produkcyjne - hala obróbki plastycznej (H-6) i centrum montażu ostatecznego (H-3). Zwiedzanie odbywać się będzie wzdłuż wyznaczonej jednokierunkowej trasy. Ze względu na charakter produkcji i wymogi bezpieczeństwa, wewnątrz obiektów obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania.

 

Przypominamy, że osoby zarejestrowane, wybierające się na Dzień Otwarty powinny mieć przy sobie dokument (dowód osobisty, paszport, legitymacja), który pozwoli na weryfikację ich tożsamości. Osoby nieletnie nie posiadające dowodu nie wymagają rejestracji, jeśli będą pod opieką rodzica lub opiekuna.

 

Piknik lotniczy – Lotnisko Mielec

 

Kolejną atrakcją będzie piknik jubileuszowy na mieleckim lotnisku. Początek imprezy o godz. 14:00. Aby ułatwić wejście na teren pikniku brama lotniska zostanie otwarta juz o godz. 12:00. Strefa gastronomiczna czynna będzie od godz. 13:00. Planowane zakończenie pikniku – godz. 22:00. Wstęp na teren pikniku, jak i parkingi są bezpłatne.

 

Jak dojechać?

 

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych połączeń MKS, uruchomionych specjalnie na ten dzień. Autobusy oznakowane jako „L” oraz „L1”, kursować będą na dwóch trasach od godz. 7:40 do godz. 22:30, dowożąc pasażerów najpierw na Dzień Otwarty PZL Mielec, a następnie na piknik jubileuszowy.

 

Trasa 1 - Z osiedla Lotników, linia "L"


Al. Ducha Św. (pętla MKS) - małe Tesco - ul. Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza – Niepodległości - Al. Kwiatkowskiego – Brama Główna, a następnie wydłużoną trasą do Lotniska przez Bramę Wschodnią. Powrót tą samą trasą.

 

Trasa 2 – Z osiedla Smoczka, linia „L1”


ul. Zygmuntowska (tj. Os. Dąbrówki) - ul. Wyszyńskiego – Powstańców Warszawy – Szafera - Kwiatkowskiego - Brama Główna, następnie wydłużoną trasą do Lotniska przez Bramę Wschodnią. Powrót tą samą trasą.

 

Szczegółowa informacja o godzinach odjazdów autobusów linii „L” i „L1” będzie dostępna na przystankach autobusowych na trasie obu linii.

 

Dojazd samochodami osobowymi na teren lotniska możliwy będzie tylko od strony Chorzelowa, ulicami Sienkiewicza i Kosmonautów (trasa czerwona). Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking, zlokalizowany na terenie przyległym do firmy Husqvarna. Stąd na miejsce imprezy należy udać się pieszo. Osoby planujące przyjazd na piknik samochodem osobowym powinny przewidzieć możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu w okolicach lotniska i wyjechać z domów odpowiednio wcześnie.

 

Dla wybierających się na piknik pieszo lub rowerami wyznaczono alternatywną trasę przez bramę główną Specjalnej Strefy Ekonomicznej (trasa zielona). Parking rowerowy zlokalizowany będzie przy bramie północnej lotniska.


 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone