Aktualności

S-70i BLACK HAWK dwunastym zawodnikiem FKS Stal Mielec

04-03-2014

3 marca na stadionie miejskim w Mielcu odbyła się niecodzienna sesja zdjęciowa z udziałem śmigłowca S-70i Black Hawk oraz piłkarzy FKS Stal Mielec i szczypiornistów PGE Stali Mielec. W ten sposób Polskie Zakłady Lotnicze oraz władze miasta podkreśliły swoje zaangażowanie w rozwój lokalnego sportu. Wydarzenie uświetniło również jubileusz 75-lecia powstania mieleckiego klubu.

 

Termin sesji nieprzypadkowo zbiegł się z inauguracją rundy wiosennej rozgrywek drugiej ligi wschodniej, których niespodziewanym wiceliderem jest FKS Stal Mielec. Od początku 2014 roku głównym sponsorem klubu zostały Polskie Zakłady Lotnicze, które od wielu lat wspierają również piłkarzy ręcznych Stali Mielec, brązowych medalistów Superligi w sezonie 2011/2012.

 

Zanim Black Hawk pojawił się nad mieleckim stadionem, sportowcy obu drużyn fotografowali się na tle śmigłowca S-70i ustawionego przed hangarem PZL Mielec. Następnie akcja przeniosła się na obiekty MOSiRu. Śmigłowiec wykonał dynamiczny przelot nad halą i stadionem po czym wykonał kilka efektownych zawisów, by na dłużej zatrzymać się nad środkiem piłkarskiego boiska. Wówczas na murawę wbiegli sportowcy obydwu zespołów i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec sesji napastnik mieleckiej Stali Sebastian Łętocha złapał piłkę wyrzuconą z pokładu Black Hawka i zaprosił kibiców na mecze rundy wiosennej. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone