Targi i wystawy

PZL Mielec i Lockheed Martin na Podkarpackim Festiwalu Nauki

24-09-2019

 

Podkarpacki Festiwal Nauki, który odbył się w dniach 20-21 września w G2A Arena
w podrzeszowskiej Jasionce, przyciągnął tysiące odwiedzających!

 

 

Polskie Zakłady Lotnicze wraz z Lockheed Martin, po raz pierwszy pojawili się wspólnie na Podkarpackim Festiwalu Nauki, aby promować naukę i edukację wśród najmłodszych uczestników.

 

Do symulatorów na firmowym stoisku ustawiała się długa kolejka chętnych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w pilotażu śmigłowca Black Hawk oraz samolotu M28.

 

Podkarpacki Festiwal Nauki to jedna z największych imprez popularnonaukowych w Polsce, która do tej pory odbywała się pod nazwą Festiwal Nauki. Jego pomysłodawcą jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, która za cel postawiła sobie popularyzację nauki i edukacji. Festiwal to wydarzenie, które przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Można tam spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić.

 

PZL Mielec oraz Lockheed Martin byli jednymi z głównych partnerów tegorocznego wydarzenia a patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 

https://twitter.com/LMPolandNews/status/1175079313575747585

 

https://twitter.com/LMPolandNews/status/1176111732101668870

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone